DUYURU

        Şehircilik Şurası çalışmaları tamamladı. 

            8 Kasım Çarşamba günü 13:30’da Büyükşehir belediye başkanlarının da davetli olduğu ve sayın cumhurbaşkanın katılımıyla Beştepe ‘de Genel kuruluş açılışı yapılmış olup aynı gün genel kurul çalışmaları Sheraton otelde başlamıştır. 

           Üniversite ve bakanlıklarında yetkilerinde ayrıca katıldığı, toplantıda raporlara itirazlar ve eklenmek üzere yeni öneriler sunulmuştur. 1. ve 2.komisyon  raporları görüşülerek ve  onaylanarak  kabul edilmiştir. Bizimde üyesi olduğumuz 2.komisyon raporuda,  bağımsız yapı denetim gerekliliğini belirtilen önerimiz rapora kısa ve öz olarak  eklenmiş olarak kabul edilmiştir. Genel olarak amacımıza ulaşılmıştır. 

           9 kasımda yine akademiyesinler ,belediyeler ve bakanlık yetkililerinin katılımıyla  3 ve 4 komisyon  raporları görüşülerek eklentilerle kabul edilmiştir.Toplantı sonunda sayın bakan şura bildirgesini okuyarak kapanış konuşması yapmıştır. 

         Toplantı sonunda Sayın bakanla görüşüp Birliğimiz kuruluş statüsü kendisine tarafımızdan iletilmiştir. Ayrıca randevu talebinde bulunulmuştur. talepde bulunulmuştur. Talebimiz sayın bakan tarafından olumlu karşılanmıştır. iki gün süren bu toplantılarda ve görüşmelerde müsteşar yardımcıları ve genel müdürlerle de görüşülmüştür. Bu görüşmelerde Yönetim kurulu başkan yardımcısı Barçın KAYAMANDA aktif olarak bulunmuştur. 3.komisyon toplantısından söz alarak, belediyelerle ilgili bir öneride bulunulmuştur.

          Sayın Bakan ve yetkilerle şura raporlarının bir kısmı uygulamaya başlatılmış bir kısımıda  işleme koymaya başlayacakları bazı konularda yasal düzenlemeye ihtiyaç  oldugu için yeni yasal çalışmalar başlatacaklarını ifade etmişlerdir. 

         Şura raporları bizimde beklentilerimizi kapsadığı için hepimiz için hayırlı olmasını dilerim. Bu şura raporları mail olarak şube başkanlıklarımıza ve yönetim kuruluna tarafımızdan gönderilmektedir.

                                                                                                Tekin SARAÇOĞLU

Kurtuluş Savaşımızı zafere ulaştırmamızın ardından ilan ettiğimiz Cumhuriyetimizin 93. kuruluş yıl dönümü coşkusunu, millet olarak hep birlikte paylaşıyoruz.


Bu vesileyle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere , bu toprakları bizlere vatan kılan tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle ve minnetle anıyor, Cumhuriyet Bayramı’nızı kutluyoruz.


Tekin SARAÇOĞLU
Genel Başkan

 

 

                 19 Mayıs 1919 günü başlayan kurtuluş savaşımızda bizi Millet olarak büyük bir zafere ulaştıran başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygıyla anıyoruz. Milli mücadelemizin, halen ülkemize ve milletimize düşmanca davranan iç ve dış terör odaklarına ve onları destekleyen ülkelere bir ders olarak hatırlanmasını umarak 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramınızı kutlar, esenlikler dileriz.

 

 

YAPI DENETİM KURULUŞLARI BİRLİĞİ

                                       

 Tekin SARAÇOĞLU

                                         Genel Başkan

 

 

Kurban Bayramınızı ve 30 Ağustos Zafer Bayramınızı şahsım ve yönetim kurulu adına en iyi dileklerimle kutlar, sizlere ve milletimize huzur, güven ve sağlıklı günler getirmesini temenni ederim.  Saygılarımla

 

Tekin SARAÇOĞLU

Yapı Denetim Kuruluşları Birliği Derneği   

Genel Başkanı 

PLANLI ALANLAR İMAR YÖNETMELİĞİ YAYINLANDI.

 

03 Temmuz 2017 tarihli ve 30113 sayılı resmi gazetede “Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği “ yayınlanmıştır. İlgililere duyurulur

 

LİNK

 

Yapı Denetim Kuruluşları Birliği