Hedef Sıfır Pratik Çözümler Sempozyumu İstanbul’da yapıldı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü tarafından ülkemizde inşaat sektöründe gerçekleşen ölümlü iş kazalarının azaltılması ve toplumda arzulanan farkındalığın sağlanması amacıyla 23-24 Mart 2017 tarihlerinde İstanbul’da yerli ve yabancı uzmanların katılımı ile “Hedef Sıfır, Pratik Çözümler” başlığıyla düzenlenen sempozyuma, Yapı Denetim Kuruluşları Birliği olarak İstanbul, Bursa, Eskişehir, Hatay ve Antalya'dan gelen üyelerimizle geniş bir katılım sağlanmıştır. Toplantıda Almanya ve Türkiye'den yetkililer İş Sağlığı ve Güvenliği uygulamaları hakkında sunumlar yapmışlardır.

Öğle arasında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar yardımcısı Genel Müdür Vekili ve Daire Başkanıyla Birlik olarak kısa bir toplantı yapılmıştır. Bakanlık yetkilileriyle görüşülerek program yapılması için yetkililerimiz Ankara'dan Bakanlığa davet edilmiştir.

Ayrıca Şube başkanlarımızın katılımıyla Birlik olarak kendi aramızda bir toplantı düzenlenmiş şura çalışmaları ve birliğimiz yasası ile ilgili görüşmeler yapılmıştır